Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic

Rehabilitacja z zakresu ortopedii w Sports Medic wykonywana jest wtedy, gdy po wywiadzie lekarskim ekspert wywnioskuje, że w wybranym przypadku wystarczy leczenie zachowawcze. W czasie rozmowy wzięte pod uwagę są czynniki takie jak: rodzaj choroby, współwystępujące schorzenia pacjenta, brane leki, wcześniejsze hospitalizacje i zabiegi operacyjne, kontuzje z lat poprzednich. W czasie rozmowy odbywa się też analiza siły mięśniowej pacjenta i może zostać zlecane badanie obrazowe. Ortopedia Wrocław proponuje interdyscyplinarne zabiegi rehabilitacyjne, mające za zadanie przywrócić sprawność w obrębie układu ruchu.

Można na przykład spodziewać się: przywrócenia pełnej sprawności po urazach, zmianach zwyrodnieniowych, bólach stawów, czy zmniejszenia czucia schorzeń w przypadkach bólu oraz dyskomfortu. Abstrahując od faktu, z czym zmaga się dany pacjent, rehabilitacja ortopedyczna ma na celu przywrócić rolę narządu ruchu. Rehabilitanci przygotują tempo i zakres treningów w sposób spersonalizowany dla wszystkich pacjentów.

Nowocześnie zaprojektowany sprzęt ortopedyczny wzmacnia osłabione mięśnie, przywraca zakres ruchu, a także poprawia całą sprawność. W Sports Medic może też odbyć się rehabilitacja pacjentów po zabiegach, polegająca na zastosowaniu się do zaleceń lekarzy i wracaniu do zwykłego stylu życia. Z zabiegów rehabilitacyjnych mogą również skorzystać sportowcy po przebytych urazach. Można na fizjoterapię trafić po operacyjnym leczeniu stawów, kości oraz więzadeł, a także po zabiegach chirurgicznych: kolan, barków, ręki, stawu skokowego i stopy.

Na dodatek, choroby w takiej placówce poddawane leczeniu są również z użyciem fibryny bogatopłytkowej w schorzeniach z jakimi będą zmagać się sportowcy. Są to: łokieć tenisisty, wczesne zmiany zwyrodnieniowe, uszkodzenia więzadeł krzyżowych bądź kontuzje mięśni. W ośrodku wykonywane są także badania preluksacyjne dla dzieci i niemowląt, opierające się na analizie stanu układu kostno – biodrowego wraz z wykonaniem USG bioderek.

You may also like...