Jak spędzić przyjemne wczasy z dzieckiem?

Mnóstwo ludzi, co roku spędza urlopy nad lokalnym morzem. Mamy do wyboru tutaj wiele miejscowości, z jakich każda ma, co innego do zaoferowania. Sporo osób odwiedza Gdańsk albowiem prócz plaży może też zwiedzać miasto, porty, muzea, wybrać się do klubu.

Jednak, jeśli ktoś szuka wypoczynku, to powinien wybrać mniejszą nadmorską miejscowość. Innym niejednokrotnie odwiedzanym miastem leżącym nad morzem jest Łeba. Będąc w tej miejscowości jesteśmy w stanie również wybrać się do Słowiańskiego Parku Narodowego gdzie zobaczymy ruchome wydmy. Łeba to też imponujące miejsce do żeglowania, windsurfingu, jazdy konnej, wędkowania i wycieczek rowerowych. W mieście znajduje się także port jachtowy, a także dwie latarnie morskie. Inną interesującą miejscowością nad morzem jest Rewal. To typowo turystyczna miejscowość, w której wynajdziemy liczne hotele, kempingi, pola namiotowe, wiele ośrodków Spa, a również wydarzeń artystycznych.

Rewal mieści się w bliskim sąsiedztwie Kołobrzegu, Świnoujścia i Kamienia Pomorskiego. Warto, w takim razie wybrać się na wycieczkę do tych miejscowości. Bez względu na miejsce, pamiętaj jednakże, by dowiedzieć się więcej na temat Bon turystyczny na wakacje 2022 Łeba. Urzekają swoim pięknem dużo osób, dlatego co roku mazurskie miejscowości odwiedzają tłumy turystów. Olbrzymia ilość jezior otoczonych lasami sprawia, iż należałoby tu wybrać się na wakacje. Popularnymi mazurskimi miejscowościami są: Mrągowo, Mikołajki, Giżycko, Ełk oraz Ostróda. Mikołajki słyną z wielu interesujących miejsc do żeglugi. Można wybrać się na spływ kajakami, w rejs statkiem bądź też promem. W miejscowości znajduje się także wiele stadnin konnych, tras rowerowych oraz spacerowych.

Jak najbardziej na Mazurach odnajdziemy też liczne czyste jeziora. Przez Mazury przepływa również rzeka Krutynia. Jej źródło znajduje się w Sorkowitach, w następnej kolejności biegnie przez dużo jezior i uchodzi do jeziora Bełdany. Bardzo atrakcyjna turystycznie jest gmina Piecki. Odszukamy w niej stanice wodne w Zgonie, Bieńkach oraz Nowym Moście. Tutejsze lasy są także zachwycającym miejscem do grzybobrania. Kolosalną atrakcją Mazur jest także szlak rzeki Dajny.

You may also like...